Naisss Nipp: putukaeemaldus autolt

Putukad ja putukaeemaldus autolt

Suvised putukaplekid juhuslikul autol

Olen kirja pannud oma üle 10 aastase professionaalse detailingu kogemuse põhjal loo putukaeemalduse põhitõdedest. Igal aastal kevade saabumisega kaasneb ka Eesti autoomaniku jaoks suur tüütus, putukad. Neid tüütuid tegelasi kohtab nii linnas kui eriti maanteel sõites 24/7 kuni päris talve saabumiseni välja.

Kas ja miks peaks üldse muret tundma kui sinu auto putukatega pihta on saanud? Esmalt võib ainsaks häirivaks momendiks osutuda see kui sõidu ajal kattub esiklaas putukalaipadega, mis tihti kojamehi kasutades veel hullemini laiali saavad pühitud. Ongi nagu kõik? Või ikka on? Pärast sõitu võibolla märkad, et auto esistange, numbrimärk, kapott, peeglid ja katuseäär on ka täppe ja plekke täis, putukad. Kuid kas teadsid, mida teevad autole jäänud putukaplekid?

Mis kasu on putukaeemaldist?

Tee putukaeemaldus õigel ajal

Putukaplekk on häbiplekk, sest putuka sisikond on happeline ning õigeaegselt eemaldamata jäänud putukajäänused kahjustavad sinu auto lakki ja värvi jäädavalt. Juba mõni tund eemaldamata putukas hakkab oma happelise koostise tõttu sinu autole plekki sisse söövitama. Mida tumedam on auto ja kuumem on ilm, seda kiiremini protsess toimub.

Siinkohal tuleb sulle appi spetsiaalne putukaeemaldi, mis on kõige lihtsam ning soodsam päästja putukatest ning aitab vältida suurema varalise kahju tekkimist. Õige aeg putukate eemaldamiseks on võimalikult kiirelt peale sõidu lõpetamist, näiteks otse peale maantee sõidult tulekut. Kui sul kodus survepesu võimalus puudub, siis soovitan kasutada lähimat selvepesulat. Kordan, mida kauemaks putukad autole jäävad, seda tõenäolisem, et sinu autole tekivad sellest kahjustused!

Naisss BZZZ OFF putukaeemaldi

Millist putukaeemaldit peaksin kasutama?

Tavalised leotusvahendid ei ole otseselt loodud putukajäänuste eemaldamiseks, sest nendes puuduvad putukaid lahti leotavad toimeained. Samuti ei tasu putukajäänudeis tugevalt švammi või lapiga käsitsi maha nühkida, kuna seeläbi võib putukaosakesi mööda auto lakki ja värvi liigutades tekitada lisakriime. Seetõttu on kõige mugavam ja turvalisem viis putukajäänustest vabanemiseks spetsiaalne putukaeemaldus leotus, mis ei vaja eraldi nühkimist.

Naisss.ee valikust leiad BZZZ OFF kontaktivaba putukaeemaldi. See on professionaalse taseme pudelisse käsitsi villitud kiiretoimeline leotusvahend putukate ning lindude väljaheidete eemaldamise lihtsustamiseks. Kasutamine on nii lihtne kui üldse võimalik ning vaja läheb vaid survepesurit või selvepesula külastust. Võta BZZZ OFF, pritsi vahend putukaplekkidele ning võid koheselt pesuriga putukad autolt maha lasta. BZZZ OFF ei vaja eraldi leotusaega kui tegemist pole vanemate kuivanud putukatega. Tõenäoliselt õnnestus sul oma auto värv ja viisakas välimus seeläbi päästa.

Mida teha kui peale pesu on auto nina ikka plekiline?

Laki sisse sööbinud putukaplekid

Loputasid või pesid peale BZZZ OFF putukaeemaldust auto ära, kuid avastad , et auto nina on ikka plekiline ning tuhm? Nagu juuresolevalt pildilt paistab, siis nii juhtub kui putukad autole liiga pikalt peale jäävad. Happeline koostis, mis putukatest maha jääb söövitab auto lakki ja värvi ning putukaeemaldi on loodud vaid füüsiliselt putuka jäänuste eemaldamiseks.

Kui avastad nüüd putukahooaja lõpu poole sellise tulemuse, siis on selle ainus päästmise viis kahjustatud pindade taastav poleerimine. Poleerimise abil on võimalik eemaldada enamus putukate tekitatud söövitusi, kuid see on juba palju kulukam lahendus kui BZZZ OFF putukaeemaldi õigeaegne kasutamine.

Kui otsustad siiski, et auto poleerimine ja sellega putukaplekkide eemaldamine võiks jääda hilisemasse perioodi, siis kasutades Carbon Collective Rapide Detailerit on võimalik vanad putukaplekid mikrofiiber lapiga esituledelt ning klaasidelt pea täielikult ilma poleerimiseta eemaldada.

*Artikkel on Naisss.ee originaaltekst: sisu kopeerimiseks või tsiteerimiseks on vajalik kooskõlastus. Jälgi uusi nippe Naisss.ee õpikeskkonnast.

Poleerimist vajavad putukaplekid
Tulemus peale poleerimist