auto nahkistmete hooldus

Auto nahkistmete hooldus. Kuidas seda ise teha?

Mis on auto nahahooldus?

Auto nahkistmete hooldus on oluline protsess, mida tasub teostada nahksisuga sõidukite salongis. Auto istmete kasutamisel kandub riietega nahale erinevat mustust, mis nakkub istmete ja polstrite pinnale. Hoolduse käigus eemaldatakse spetsiaalsete vahenditega istmelt lahtine mustus, rasvasus ning plekid ja muu määrdumine. Kui sa ei ole sellega varem kokku puutunud, siis siit saad endale uut informatsiooni.

Kui tihti tuleks nahka hooldada?

Peamine indikaator, mille järgi saad kiirelt tuvastada nahahoolduse vajadust on läikiv nahk. Enamus nahkpindu on tehasest mati ja mitte läikiva pindmise viimistlusega. Seega kui ka sinu auto istmed tunduvad läikivad või paistab nendel ilmset määrdumist, siis ongi paras aeg hoolduseks. Üldiselt on soovituslik hooldada nahast pindu 2 korda aastas, kevadel ja enne talve. Hooldust võib teha ka tihemini, sest peamine on sinu hea enesetunne oma auto salongis viibimisel ning salongi maretjalide pikaajaline säilimine.

Kas hooldada auto nahkistmed ise või peaks seda tegema autopesu professionaal?

Paljudele autoomanikele võib nahkistmete ja pindade hooldus tunduda keerulise ja riskantse protsessina. Varasema kogemuse puudumisel võid kaaluda auto viimist professionaali kätte, kelle jaoks on protsess igapäevane tegevus. Sedasi saad ise vaeva nägemata soovitud tulemuse. Samas ei tasu hooldust ka ise karta. Naisss.ee e-poes on olemas kõik vajalikud tooted nii naha puhastamiseks kui ka järelhoolduseks ning kaitsmiseks. Kui sinu auto nahk on väga kulunud või varasemalt värvitud, siis küsi selle kohta lisa juhiseid.

Milliseid tooteid läheb nahahooldusel vaja?

Nimekiri vajalikest ja kasulikest toodetest:

Nahahoolduse ettevalmistus

Esimese sammuna tuleb nahkpinnad ja istmed tolmust ja lahtisest mustusest tolmuimejaga puhastada. Oluline on mustus eemaldada ka istmete ja polstrite pragudest, sest sealne mustus ja liiv võib materjale kiiremini kulutada. Järgnevalt tasub kiirelt hinnata istmete seisukorda ning vastavalt sellele valida puhastusvahend. Kui sa ei mäleta viimase nahahoolduse teostamise aega, siis kindlasti tasub alustada põhjalikuma puhastusega.

Suurema määrdumise aitab nahkpindadelt eemaldada Reset antibakteriaalne puhastusvahend. Reset on turvaline nii naha, tekstiili kui ka plastikute puhastamiseks, seega ei pea kartma kontakti teiste pindadega. Vahendiga saab pindu puhastada nii mikrofiiber lapiga pühkimisel kui ka harja või scrubpadiga. Sellel on vahutav efekt, jätab puhastatud pinnad loomulikuks ning tulemus on praktiliselt lõhnavaba. Sedasi saad eemaldada suurema pindmise määrdumise nagu rasvasus, riietelt kandunud värv ja muud pindmised plekid.

Reset naha puhastus

Nahahoolduse protsess

Peale eeltöö teostamist võta ette auto nahkistmete hooldus. Seda on kõige lihtsam teostada Carbon Collective spetsiaalse 2 in 1 nahka puhastava ja hooldava vahendiga Revive. Tänu oma unikaalsele koostisele saad Revive abil teha nii kergema naha puhastuse kui ka hooldava viimistluse ühe sammuna. Vahend on spetsiaalse vahupumbaga, tänu millele on selle kulu mõned milliliitrid istme kohta. Pumpa 1-2 korda vahtu mikrofiiber lapile (siledate pindade puhul) või harjale /scrubpadile (reljeefne ja pragudega nahk) ja töötle pind ühtlaste katvate liigutustega. Üle tehtud pind on hetkeks märjem, seega näed kergesti, kust veel teha on vaja.

nahksisu puhastamise vaht

Kui oled terve istme vahendiga üle käinud, siis võid järgmisega toimetama hakata. Korda protsessi kõikidel istmetel ja muudel nahast pindadel. Rooli ning kulunud istme kohtadega ole ettevaatlikkum, kuna kulunud naha värv ei ole enam nii puhastamiskindel kui korras nahk. Peale nahkpindade üle tegemist Revivega lase pindadel kuivada ning auto nahkistmete hooldus ongi teostatud. Lisaks annab vahendi kasutamine ka sinu auto salongile meeldiva uue naha lõhna.

nahksisu hooldamine

Kas ja millist nahakaitset kasutada?

Tavaline autokeraamika nahale ei sobi. Samuti ei ole nahakreem pindmine kaitsevahend, vaid naha elastsust säilitav aine. Nahkpinnale päris kaitse andmiseks ja edasise hoolduse lihtsustamiseks (eriti heleda naha puhul) tasub sellele hoolduse järel paigaldada üks kahest kaitsetöötlusest.

Esimene variant on Finire nahakaitse vahend, mis tuleb pihustada spetsiaalsele mikrofiiber aplikaatorile ja sellega ühtlaselt katta kogu soovitav nahk pind. Tööd tasub teha sektsiooni kaupa, et vahendi jäägid istme pinnale ei kuivaks. Selleks kasuta puhast pehmet mikrofiiber lappi, eemaldades silmale nähtav vahendi jääk paari minuti jooksul peale paigaldust. Finire annab nahale määrdumise vastase, vett hülgava ning kulumist vähendava pindmise kaitse mitmeks kuuks.

Teise ja püsivama variandina võib kaaluda hoopis Platinum Leather naha keraamika paigaldamist. Erinevalt Finire nahakaitse vahendist seob keraamika ennast püsivalt töödeldava nahkpinnaga moodustades sellele pikaaegse kaitsekihi. Sellel on veelgi kestvam püsivus, efektiivsem hüdrofoobsus ehk vesi ei imbu läbi naha ning ka tugevam füüsilise kulumise kaitse. Protsess sarnaneb Finire paigaldusele, kuid eeldab veel põhjalikumat puhastavat eeltööd ning varasemat keraamika paigaldamise kogemust.

hooldatud nahksisu

Kõik vajaliku nahk salongi puhastamiseks ja hooldamiseks leiad Nahk tootekategooriast.