pigieemaldus

Naisss nõu: autopesu õudus, võitlus pigiga!

Esmalt lühike tutvustus, kuidas tüütu pigikiht üldse sinu autole tekib. Mida paljud ei tea on tõsiasi, et reaalsuses saavad enamus autosid kõige suurema pigikatte hoopis talvel, mitte suvel nagu tundundub loogiline. Kuidas talvel rohkem pigi tekib kui enamuse ajast on külm ning päike ei sulata teekatet?

Mis värk selle talvise pigiga on?

Terve talve kogunenud pigi

Nagu eelnevalt juba mainitud sai, siis kuidas on talvine suur pigi kogus loogiline? Selleks on üks peamine põhjus – sool ehk moodsas keeles kloriidid. Tänavate ja teede rohke soolamine ei ole ainult hävitav sõidukite kerele ja veermikule, inimestele, koertele ja koormav keskkonnale. Sool on enne naastrehve peamine põhjus teekatete kiiremaks kulumiseks. Lihtsalt öeldes kloriididega ujutatud teekattest eraldub igasuguse rehviga sõites kergemini pigi ehk asfalti sidusaine, mis lendleb koos soolase sulaveega rataste alt autodele. Seni kuni auto on märg on pigi peenosakesi veel üsna kerge maha loputada. Kui aga auto ära kuivab, siis ajapikku nakkuvad erinevas suuruses pigi tükikesed auto kerele, velgedele ja rattakoobastesse. Nüüd neid enam lihtsalt veega eemaldada ei saa.

Miks peaks pigi enne auto pesemist eemaldama?

Efektiivne pigieemaldi

Kas keegi ütles, et “pigiplekk pole häbiplekk“? Mõni väike täpp siin või seal ei vääri tõepoolest alati tähelepanu, aga kui leotuse järel on auto jätkuvalt täpiline või avastad pesu tehes kareda värvi, siis tuleks pigikiht kindlasti enne igasugust edasist kontakti eemalada.

Keda see pigi ikka segab? Lisaks bituumenile koosnevad autodelt leitavad pigiplekid ka abrasiivsetest mikroosakestest, mis tekivad teede kulumisel (praktiliselt liiv). Kui jätta pigi eemaldamata, siis osa sellest võib käsipesu teostades irduda ja mööda värvi kaasa liikuda. Toimub liivapaberi efekt. Nii tekitad näiliselt puhtamat autot taga ajades hoopis koledaid kriime.

Seetõttu on värvi seisukorra säilitamiseks rangelt soovitatav enne käsipesu teostada põhjalik pigieemaldus! Boonus info: Kas teadsid et kvaliteetsed pigieemaldid aitavad autolt eemaldada ka tüütu ja kahjuliku soolakihi!

Aga miks veel? Kaitsetöötlused!

Carbon Collective Hybrid kaitsetöötlus

Pikaajaline kokkupuude eemaldamata pigi ja soolaga lühendavad igasuguste kaitsetöötluste eluiga. Vahatatud või keraamikaga kaetud auto regulaarne pesu on äärmiselt oluline kaitsetöötluste maksimaalse eluea ja toimivuse tagmiseks. Mida pikemalt on auto määrdunud, seda kauem on soola ja pigi segul aega kaitsekihti söövitada. Selleks, et auto kaitsesse tehtud investeering pikalt püsiks, hoia oma auto regulaarselt puhas.

lendrooste täpid

Pigieemalduse lisakasuna toob see eemaldatud pigiplekkide alt potentsiaalselt välja ka omajagu pisikesi roostetäpikesi. Enamasti ei viita need plekid kohesele keretööde vajadusele. Tegemist on tõenäoliselt lihtsalt lendroostega ehk autole kandunud naelrehvi puru, piduritolm ning muud peened metalli osakesed. Need tuleks edasiste probleemide vältimiseks enne käsipesu etappi kontaktivabalt likvideerida React lendrooste eemaldiga.

Mida pigi eemaldades mitte teha!

  • Ära lase pigieemaldil autole kuivada. Nii võivad pindadele raskesti eemaldatavad jäljed tekkida.
  • Ole kummist detailidega ettevaatlik. Pikem kokkupuude pigieemaldiga võib näiteks kojameeste kummi lainesse ajada ja rikkuda auto kummitihendeid.
  • Ära nühi autolt pigi maha, kuna nii võid värvi kahjustada. Lase pigieemaldil mõned minutid toimida ning loputa survepesuriga. Vajadusel teosta lisaleotus, kuni saad veega plekid eemaldatud.
  • Väldi võimaluse korral odavaid pigieemaldus tooteid. Nende ostuhind võib kvaliteetsest tootest küll soodsam olla, kuid samaväärse tulemuse saamiseks võib odavat pigieemaldit kuluda 2-3 korda rohkem! Nii raiskad enda aega, raha, rohkem vett ja tulemus võib jääda poolik.
Aspo Plus pigi ja soola eemaldi

Efektiivse, kiiretoimelise ja kontaktivaba pigieemaldi leiad SIIT!